Hakkımızda

1988 yılında kurulan firmamız, 1992 yılından beri, İstanbul'un Esenyurt ilçesi sınırları dahilinde bulunan 3600 m2 kapalı alana sahip kendi binasında,  döküm  poliüretan  elastomer ürünlerin imalatı konusunda uzmanlaşmış çalışanlarıyla Türkiye'nin ana ve yan sanayilerine hizmet vermektedir.

Hizmet ettiğmiz başlıca sektörlerin arasında demir-çelik, metal işleme, otomotiv, tekstil, deri, cam, makine, lojistik, madencilik, kağıt ve oluklu mukavva, inşaat, şeker, ve petrol sayılabilir.

Geniş sertlik yelpazesi (20 Sh A - 80 Sh D), yüksek elastikiyet, mükemmel aşınma mukavemeti, darbeye, kopmaya, yırtılmaya, yorulmaya mukavemet, yağlara, solventlere, suya ve ozona karşı dayanıklılık, şeffaf ve istenilen renkte elde edilebilme imkanları, metalden daha hafif olmaları ürünlerimizin başlıca özellikleridir.

Visyonumuz: POLİTAN olarak müşterilerimize kaliteli ve güvenilir hizmet vermeye devam ederek döküm poliüretan alanındaki istikrarlı büyümemizi sürdürmek ve döküm poliüretan ve kauçuk ürünleri denilince ülkede akla gelen ilk firma olmaktır.

Misyonumuz:  Müşterilerimizin ürün ve hizmetlere dair beklentilerini karşılamak, kalite ve güvenilirliği ilke edinmek, müşterilerimize her aşamada gerekli teknik destek hizmetini sunmak, çalışanlarımızın tecrübelerinden uzun yıllar faydalanabilmek amacıyla huzurlu bir çalışma ortamı yaratmak, çevreci  bir anlayış içinde gelecek kuşaklara yaşanabilir bir doğa bırakmak hedefi ile çağdaş standartlarda ürün ve hizmet üretmektir.